مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

با هدف توانمند سازی دانش آموزان برتر:

طرح دوست علمی برای دانش آموزان با محوریت کارآفرینی و خلاقیت برگزارشد

b_660_330_16777215_0___images_stories_02200.jpg

طرح دوست علمی با هدف توانمند سازی دانش آموزان برتر به مدت دو روز از5 الی 6 بهمن با محوریت کارآفرینی و ایده پردازی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، سازمان بسیج دانش آموزی سپاه امام علی ابن ابی طالب (ع) و مرکز شتاب دهنده تاب تک در مدرسه پژوهش با حضور دانش آموزان ممتار برگزار شد

طرح دوست علمی به منظور کشف و شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی دانش‏آموزان مستعد در عرصه‏ های علم و فن‏آوری و ارتقای سطح علمی و فرهنگی محیط ‏های آموزشی این دانش‏ آموزان به ویژه در مناطق كم‌برخوردار، در راستای اهداف علمی، فرهنگی و در چارچوب سياست‌هاي سند راهبردی كشور در امور نخبگان، برای دوره‌ های متوسطه اول پایه های هفتم، هشتم، و نهم در استان قم  اجرا می‌شود.

65 نفر از دانش آموزان مستعد حضور دارند و توسط اساتید مجرب  با سرفصل های خلاقيت، نوآوري و كارآفريني، مدیریت زمان، اصول ایده پردازی و خلاقیت، شناسایی ایده های کار آفرینی، و عوامل موفقیت  استعداهای برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان آشنا شدند.

در این طرح دوست علمی  3 نفر از مستعدان استان که از نفرات برتر کنکور و جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان  بودند به عنوان دوست علمی حضور داشتند و دانش آموزان با فعالیت های نخبگانی و راه های پیشرفت و تعالی آنان آشنا شدند.

برای ایجاد شور و نشاط در برنامه طرح دوست علمی در روز پایانی مسابقات ورزشی در شش رشته ، پرتاپ دارت، طناب کشی، پرتاب حلقه و ... برگزار و از نفرات برتر تجلیل به عمل آمد.

دوره  خلاقیت و کارآفرینی چهارمین دوره  طرح دوست علمی بود که به همت بنیاد نخبگان استان قم برگزار شده است و شرکت کنندگان با ثبت نام در وبگاه دوست علمی با نخبگان و مستعدان برتر جهت مشاوره و تبادل نظر های علمی ارتباط برقرار می کنند.