مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری و المپیاد های دانش آموزی:

کاربردی سازی ایده ها و طرح های علمی نخبگان برای جامعه مفید خواهد بود.

b_660_330_16777215_0___images_stories_img_3334.jpg

قم- رئیس بنیاد نخبگان قم استان  دکتر محمد رضایی در همایش تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری و المپیاد های دانش آموزی مجتمع  شهید قدوسی در مجتمع یاوران مهدی(عج) اظهار داشت: امروز نخبگان سرمایه های کشور هستند که با ایده ها و طرح های خلاقانه برای جامعه کارساز هستند.

وی ادامه داد: طرح ها و ایده های نخبگان در حوزه های مختلف باید در جامعه کاربردی شود و در راه خدمت به مردم مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دانشجویان ارتباط خویش را بنیاد ملی نخبگان تقویت کنند گفت: این بنیاد در عرصه های علمی، فناوری، پژوهشی و آموزشی و فرهنگی برنامه هایی دارد که از توان علمی نخبگان حمایت می کند.

رئیس بنیاد نخبگان استن قم ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی دغدغه مندانه توجه ویژه ای به نخبگان دارد به گونه ای که این بنیاد با تاکید ایشان راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اهتمام دین اسلام به علم آموزی گفت: در قرآن و روایت های مختلفی از امامان معصوم(ع) در خصوص علم آموزی وجود دارد که در این باره آمده است که طالب علم در نزد خداوند از سایر اقشار برتر است و همه چیز در زمین بر علم آموزان طلب آمرزش می کنند.

وی با بیان این که نخبگان قمی باید الگوی سایر جوانان در جامعه باشند گفت: دانشجویان قمی که از  شهر مقدس قم که شهر اهل بیت و عصمت و طهارت(ع) است در دانشگاه های سراسر کشور پذیرش می شوند باید در رفتار و کردار از لحاظ علمی و اخلاقی سرآمد باشند.

محمد رضایی ادامه داد: نخبگان با انجام مناسک دینی و معنویت سرلوحه همه مردم در جامعه باشند و قدردان نعمت هایی که خداوند داده است، باشند و با تحصیل در رشته های مختلف، در آینده خدمتگذار مردم باشند.

محمد محمد رضایی تصریح کرد:ارتقاء منزلت اجتماعی، معرفی مهارت ها، توسعه و ترویج فرهنگ تکریم و تجلیل و زمینه سازی برای حضور استعداد های برتر در چرخه خدمت از اهداف برگزاری همایش های تکرمی از استعداد های برتر می باشد.

ولی افزود:24  دانش آموز در رشته ریاضی، 23 در دانش آموز در رشته تجربی و دانش آموزان رتبه های برتر در المپیادها در همایش مورد تقدیر قرار گرفتند و کسب رتبه چهارم کشوری در قبولی کنکور سراسری توسط دانش آموزان قمی ازافتخارات آنان است.