مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

با هدف توانمند سازی دانش آموزان برتر:

طرح دوست علمی برای دانش آموزان با محوریت کارآفرینی و خلاقیت برگزار می شود.

b_660_330_16777215_0___images_stories_nnaahhaa.jpg

طرح دوست علمی با هدف توانمند سازی دانش آموزان برتر به مدت دو روز از5 الی 6 بهمن با محوریت کارآفرینی و ایده پردازی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، سازمان بسیج دانش آموزی سپاه امام علی ابن ابی طالب (ع) و مرکز شتاب دهنده تاب تک برگزار می گردد.

طرح دوست علمی به منظور کشف و شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی دانش‏آموزان مستعد در عرصه‏ های علم و فن‏آوری و ارتقای سطح علمی و فرهنگی محیط ‏های آموزشی این دانش‏ آموزان به ویژه در مناطق كم‌برخوردار، در راستای اهداف علمی، فرهنگی و در چارچوب سياست‌هاي سند راهبردی كشور در امور نخبگان، برای دوره‌ های متوسطه اول پایه های هفتم، هشتم، و نهم در استان قم  اجرا می‌شود.

در این طرح 50 نفر از دانش آموزان مستعد حضور دارند و توسط اساتید مجرب  با سرفصل های خلاقيت، نوآوري و كارآفريني، مدیریت زمان، اصول ایده پردازی و خلاقیت، شناسایی ایده های کار آفرینی، و عوامل موفقیت  استعداهای برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان آشنا می¬شوند.

در این طرح دوست علمی  تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر استان به عنوان دوست علمی و حضور خواهند یافت تا  دانش آموزان با فعالیت های نخبگانی و راه های پیشرفت و تعالی آشنا شوند.

تاکنون سه دوره طرح دوست علمی به همت بنیاد نخبگان استان قم برگزار شده است و شرکت کنندگان با ثبت نام در وبگاه دوست علمی با نخبگان و مستعدان برتر جهت مشاوره و تبادل نظر های علمی ارتباط برقرار می کنند.