مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

همکاری علمی ایران و اوکراین افزایش می یابد

b_660_330_16777215_0_http___media.mehrnews.com_d_2017_07_03_3_2503352.jpg

زمینه‌های علمی و تحقیقاتی دردیدار قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با سفیر جمهوری اوکراین مورد تاکید دو طرف قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با سرگئی بوردیلیاک سفیر جمهوری اوکراین در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار سالار آملی با اشاره اجمالی به وضعیت آموزش عالی کشورمان و رشد شاخص‌های علمی و پژوهشی به ویژه در سال‌های اخیر، ابراز امیدواری کرد با تلاش‌های دو طرف شاهد ایجاد بسترهای بیشتر و مناسب‌تری برای توسعه همکاری‌های علمی مشترک باشیم.

وی همچنین در پایان این دیدار از وزیر همتای کشور اکراین جهت سفر به ایران به منظور آشنایی با ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و تقویت همکاری‌های علمی فیمابین دعوت کرد.

در ادامه سرگئی بوردیلیاک سفیر جمهوری اوکراین با اشاره به جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و توریستی ایران، از سفر به شهرهای مختلف ایران در طول مدت حضور خود در ایران ابراز خرسندی کرد و با اشاره به فعالیت کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی در اوکراین، از افزایش همکاری در زمینه زبان و فرهنگ بین دو کشور استقبال کرد.

بر اساس این گزارش و در این دیدار، زمینه‌های علمی و تحقیقاتی از جمله هوا فضا، انرژی، کشاورزی، کشتی سازی، فناوری اطلاعات، علوم پزشکی، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، و همکاری بین پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان دو کشور مورد تاکید دو طرف قرار گرفت.

گفتنی است بر اساس توافقات انجام شده مقرر شد کمیته مشترکی بین دو کشور برای پیگیری تفاهمات و برنامه‌های همکاری‌های علمی بین ایران و اوکراین تشکیل شود.

شناسهٔ خبر: 4084139 -