مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

ویژه مدیران و کارشناسان؛

کارگاه آموزشی تبیین،ترویج و اجرایی سازی سند راهبردی در امور نخبگان  برگزار شد

b_660_330_16777215_0___images_stories_img_0004.jpg

کارگاه آموزشی تبیین،ترویج و اجرایی سازی سند راهبردی در امور نخبگان ویژه مدیران و کارشناسان بنیاد نخبگان استان قم با حضور دکتر اکبری رییس کمیسیون زیر ساخت های پژوهشی و فرهنگی سند در سالن شهدا جهاد علمی بنیاد نخبگان استان قم  برگزار شد.

اکبری با اشاره به فرآیند تصویب سند راهبردی در امور نخبگان بیان داشت: وظایف بنیاد ملی نخبگان و دفاتر استانی پشتيباني مادي و معنوي از نخبگان كشور،شناسايي، هدايت و حمايت نخبگان به منظور ارتقاء توليد علم در كشور،كشف، جذب و پرورش استعدادها و حمايت ازشخصيت‌هاي جامع الشرايط علمي است .

وی افزود: حمايت از نخبگان براي انجام فعاليت‌هاي تحقيقاتي و كارآفريني،  ايجاد هماهنگي ميان سازمان‌ها و نهادهاي مرتبط با نخبگان و نظارت بر فعاليت هاي مربوط به آنان در جهت اجراي سياست ها و برنامه‌هاي مصوب، كمك به فراهم نمودن تسهيلات و امكانات لازم براي دسترسي محققان و نخبگان به تحقيقات جهاني و انتقال فناوري‌هاي جديد به كشور در راستاي تحقق اهداف توسعه علمي ومتوازن كشور، كمك به فراهم نمودن تسهيلات و امكانات لازم براي حضور نخبگان در همايش‌هاي علمي در داخل و خارج كشور، و شكيل شبكه جهاني ويژه نخبگان ايراني درداخل و خارج از كشوراز دیگر ازوظایف مشخص شده برای بنیاد ملی نخبگان می باشد.

رییس کمیسیون زیر ساخت های پژوهشی و فرهنگی سند راهبردی در امور نخبگان به فصول و اهداف سند اشاره کرد، و بیان داشت: «سند راهبردی کشور در امور نخبگان» به منظور ایجاد محیطی پویا برای فعال‏سازی و اثرگذاری مناسب اجتماع نخبگانی در تحولات کشور با هدف تحقق آرمان‏های مقدس جمهوری اسلامی ایران و رسیدن به چشم انداز کشور در افق 1404 خورشیدی تدوین شده است.

اکبری ادامه داد: این سند سعی دارد تا مبتنی بر اصول و ارزشهای اسلامی، شناسایی صحیح مسائل، شرایط و امکانات کشور راهبردها و اقدامات کلان را برای فراهم شدن زمینه‏های «نخبه شناسی»، «نخبه پروری»، «نخبه گزینی» و «نخبه گماری» در جهت نیل به اهداف فوق تبیین کند.

کارگاه کارگاه آموزشی تبیین،ترویج و اجرایی سازی سند راهبردی در امور نخبگان به مدت سه ساعت برگزار شد و در پایان  طی یک گفتگوی  تعاملی به سوالات پاسخ داده شد.