مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://iana.ir/files/fa/news/1396/4/12/45935_989.jpg
There was a problem loading image http://iana.ir/files/fa/news/1396/4/12/45935_989.jpg

راه اندازی سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور

45935_989.jpg

در سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور امکان مشاهده آزاد و رايگان کليه اولويت هاي پژوهشي دستگاه هاي اجرایي کشور (بيش از ۳۰ هزار عنوان اولويت پژوهشي از ۵۵۵ دستگاه) و برخي از شرکت هاي دانش بنيان کشور در همه رشته هاي دانشگاهي از يک پنجره واحد و با قابليت انواع مختلفي از جستجوها فراهم گرديده است.

به گزارش ایانا از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، سامانه جامع اولويت هاي پژوهشي کشور به آدرس www.olaviatha.ir راه اندازي شده است. در اين سامانه امکان مشاهده آزاد و رايگان کليه اولويت هاي پژوهشي دستگاه هاي اجرایي کشور (بيش از ۳۰ هزار عنوان اولويت پژوهشي از ۵۵۵ دستگاه) و برخي از شرکت هاي دانش بنيان کشور در همه رشته هاي دانشگاهي از يک پنجره واحد و با قابليت انواع مختلفي از جستجوها فراهم گرديده است.

براساس این گزارش، پژوهشگران و محققان مي توانند با تعريف پايان نامه هاي خود در راستاي اولويت هاي پژوهشي دستگاه هاي کشور و يا شرکت هاي دانش بنيان، از مزيت هاي مختلف آن همچون: حمايت مالي، کسر خدمت سربازي و قرار گرفتن در ليست اولويت هاي استخدامي شرکت هاي دانش بنيان کشور استفاده کنند.

علاوه بر این، فارغ التحصيلان نيز مي توانند طرح‎هاي پژوهشي دستگاه هاي کشور و شرکت هاي دانش بنيان را جستجو نموده و براي انجام آن اقدام نمايند. در اين سامانه قابليتي تحت عنوان ماژول «به من اطلاع بده» پيش بيني شده است که محققان مي توانند به کمک آن، با تعريف برخي از کليد واژه ها، در صورت تعريف اولويت پژوهشي و يا طرح پژوهشي جديد توسط يک دستگاه دولتي و يا يک شرکت دانش بنيان، در زمينه های مورد علاقه خود، از آن مطلع گردند.

همچنين در اين سامانه دسترسي به بانک جزوات دانشگاهي کشور نيز براي دانشجويان فراهم شده است.